يکشنبه 28 بهمن 1397 - Sunday, February 17, 2019

مرکز فناوری اطلاعات -> راهنمای خدمات مرکز کامپیوتر
آموزش نحوه اتصال به شبکه بی سیم در دانشگاه نوشیروانی بابل
شبکۀ محلی بی سیم (WLAN)، يك شبکۀ بي سيم است كه براي اتصال رايانه هاي كيفي يا ساير ابزارهاي سيار به شبكه ها كاربرد دارد.
جالب است بدانید، استفاده از فناوري بي سيم (Wireless) در كشورهاي در حال توسعه و توسعه يافته رو به افزايش است، چرا که اين فناوري معمولاً كم هزينه تر از فناوريهاي سيمي است و در اماكن خصوصي راحت تر و سريعتر نصب مي شود و اشكالات تنظيمي كمتري دارد.

لذا، با تلاش همکاران مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه، سایت کامپیوتر وخوابگاه های دانشجویی و محوطۀ خوابگاه ها(اغلب ساختمانهای اداری و آموزشی دانشگاه نوشیروانی در آینده نزدیک) تحت پوشش کامل شبکۀ بی سیم قرار گرفته است و این امر بدون شک موجب تسهیل و گسترش دسترسی کاربران محترم به شبکۀ دانشگاه و اینترنت خواهد شد.

از این پس کاربران محترم می توانند در این اماکن با کامپیوتر های کیفی و تلفن های همراه مجهز به پروتکل Wi-Fi  از اینترنت رایگان استفاده کنند.
 
 گام اول:
ابتدا Labtop خود را روشن کنید.
لازم است بدانید در بعضی از کامپیوترهای کیفی(Labtop)، برای اتصال به شبکه های بی سیم، یک کلید فیزیکی بر روی بدنۀ Labtop تعبیه شده است. پس در صورتی که Labtop شما نیز دارای کلید فیزیکی اتصال به شبکه های بی سیم می باشد، آن را در وضعیت روشن(On) قرار دهید.

 گام دوم:
همان طور که در شکل زیر نیز مشاهده می کنید، در نوار وظیفۀ (Taskbar) صفحۀ Desktop کامپیوتر ، آیکون کوچکی قرار دارد که وضعیت ارتباط بی سیم Labtop را نشان می دهد.
***در شکل علامت ضربدر قرمز بر روی این آیکون بیانگر قطع بودن ارتباط بی سیم در Labtop است.
حال بر روی آیکون مذکور کلیک کنید.

 
همان طور که در شکل زیر نیز مشاهده می کنید، اگر نشانگر ماوس را بر روی آیکون مذکور نگه دارید، توضیح مختصری در خصوص وضعیت ارتباط بی سیم Labtop ، نمایش داده خواهد شد.
گام سوم:
با کلیک بر روی آیکون نمایشگر ارتباط بی سیم ، پنجرۀ Wireless Network Connection باز می شود . این پنجره، با توجه به مکان استقرار سیستم شما در دانشگاه، کلیۀ ارتباطات بی سیم قابل استفاده را نمایش می دهد.
حال با مقایسۀ قدرت سیگنال های ارتباطات بی سیم نمایش داده شده در این پنجره، بر روی ارتباطی که از سایرین قوی تر است کلیک نموده و آن را انتخاب کنید.
 
گام چهارم:
همانگونه که در شکل زیر نیز مشاهده می کنید:
با انتخاب ارتباط بی سیم موردنظر، دکمه Connect  در پنجرۀ Wireless Network Connection فعال می شود.
حال برای برقراری ارتباط، بر روی دکمۀ Connect  کلیک کنید.
 
با کلیک بر روی دگمۀ  Connect، پنجرۀ کوچکی باز می شود و از شما می خواهد لحظاتی را برای برقراری ارتباط، صبر کنید.
 
گام پنجم:
علائمی که در شکل زیر نیز نمایش داده شده است، بیانگر برقرای ارتباط کامپیوتر شما با شبکۀ محلی بی سیم است.
چنانکه با برقراری ارتباط، ارتباط بی سیم انتخابی شما در وضعیتConnected نمایش داده می شود.
و ضربدر قرمز بر روی آیکون نمایشگر ارتباط بی سیم دیده نمی شود(همان گونه که اشاره شد، این آیکون در نوار وظیفۀ صفحۀ Desktop  قرار دارد).
 
 توجه فرمایید: وقتی با انجام مراحل فوق، یکی از ارتباطات شبکۀ بی سیم توسط Labtop شما شناسایی شد و اتصال با آن شبکه برقرار گردید، از آن پس چنانچه در محدودۀ این ارتباط شبکۀ بی سیم قرار گیرید، بدون انجام اقدامات مذکور، سیستم شما به این شبکه متصل خواهد شد.
 


تاريخ ارسال : 15:59:15 9/2/1389